#07 – Mózg na ścianie, piersi w staniku

tps7


Każą nam oglądać krew, flaki i rozczłonkowane ciała, lecz zabierają nam przyjemność z oglądania ludzkiego ciała w pełnej okazałości. Co na to premier? Przytoczę cytat z 12 października 2015: „PiS ma krytyczny stosunek do tej narzucanej przez Brukselę liczby. Ci którzy byli orędownikami podziału, wycofują się z tego złego pomysłu”. Ta wypowiedź nie pozostawiła nam jakichkolwiek złudzeń. Musieliśmy poruszyć temat ważny i trudny. Będziemy rozmawiać o poprawności politycznej i cenzurze. Niekoniecznie poważnie, bo nagrywa z nami Modzel, który nie jest człowiekiem poważnym. Kiedyś byłem z nim w Gdańsku i tam nie zachowywał się jak przystało na magistra ekonomii. Nagrywał mnie podczas jedzenia kiełbasy śląskiej na trybunach stadionu. Czy to jest poważne zachowanie?

Temat odcinka:
Cenzura i poprawność polityczna

Pogadanka:
House of Cards
Trailery Battlefield 1 i Call of Duty: Infinite Warfare
Stelaris
inne ciekawe anegdotki
obowiązkowy offtop

Pobierz w formacie mp3
Zobacz nas na facebooku!
Subskrybuj za pomocą tego RSSa!
iTunes

tps

About the Author

RogeR

Nieprzytomny, brodaty, sepleniący informatyk. Legenda głosi, że dwa miesiące temu wykradł arcyważny artefakt z rąk Przedwiecznego Zakonu Wiewiórek. Niestety do dzisiaj nie wie, jak się nim posługiwać. Suchy jak Sahara, porywczy jak Niagara. Fan gier video oraz planszówek. Hejter Chińczyka i Monopolu (no chyba, że całodobowego). Jego ulubionym zajęciem jest masochistyczne granie w Dark Souls oraz DOTA 2. Lubi kino (kupił Unlimited), wino (przed koncertami) i pianino (w życiu nie zagrał na nim nic więcej, niż „Wlazł kotek na płotek”), a także spryskiwanie wodą uciekającego kota.

 • Tony

  A Wietnamczycy mogą Polaków nazwać hipokrytami, bo nie jemy mięsa psów ani kotów. To po prostu różnice kulturowe, Amerykanie mają fioła na punkcie nagości, przykładami jakie to powoduje absurdy można sypać.

  Polsat nie kupił tej wersji przez pomyłkę, ale wersję nieocenzurowaną mogliby puścić dopiero po 22 czy 23-ciej. A ponieważ wtedy zarobiliby o wiele mniej, zdecydowali się na wersję ocenzurowaną.

  House of Cards ma już wszystkie sezony z napisami, jakieś 2 tygodnie temu dodali do sezonu czwartego, który z przyjemnością obejrzałem drugi raz. Nie rozumiem, dlaczego ten serial uznajecie za „ciężki”, pod jakimi względami? Chodzi o inny system polityczny i wyrażenia z nim związane? Mnie to specjalnie nie przeszkadzało w oglądaniu, z drugiej strony jakość serialu mocno to wynagradza.

  Bardzo miło się słuchało, pozdrawiam serdecznie cały zespół.

  • Ania Piechocka

   Gdy mówiłam, że jest House of Cards jest ciężkim serialem, miałam na myśli ogólny klimat. Inny system polityczny nie jest problemem. Tu trochę wiedzy ogólnej, kontekst wydarzeń i ewentualnie notka na wikipedii rozwiewa wszelkie wątpliwości 😉 Po prostu nie jest to serial, który polecałabym na luźny piątek na odstresowanie. Ja zawsze jak go oglądam, to zastanawiam się czy polityka w rzeczywistości wygląda podobnie, jak działają mechanizmy władzy, próbuję zrozumieć jakimi interesami kierują się bohaterowie, albo staram się nadążyć za intrygą snutą przez Francisa. Krótko mówiąc: serial daje mi do myślenia i nie są to myśli radosne i optymistyczne, dlatego jest „ciężki” 😛 Ale zgadzam się z Tobą, że serial jest fantastyczny pod względem jakości i na prawdę warto go obejrzeć nawet kilka razy.
   Co do cenzury, to masz racje, że niechęć amerykanów do nagości jest uwarunkowana kulturowo. Tylko czy to nie jest tak, o ile nagość jest ograniczana, to już skąpe, przeseksualizowane stroje już nie są żadnym problemem? Mi właśnie to czasami przeszkadza.

   My też Cię pozdrawiamy 🙂

 • Zawał

  Hmn skoro jesteście otwarci na propozycje to proponuję zamknąć drzwi i nie skrzypieć ;). Format mi się
  podoba, uporządkowanie tematów wskazane.
  Aprops cenzury1 (ha numeracja rządzi) Japońce mają fioła na punkcie owłosienia czyli owłosione członki rozmazujemy a wydepilowane już nie! Paradox?
  Aprops cenzury2, proponuję 10 jubileuszowy podcast wydać w dwóch wersjach: amerykańskiej czyli ocenzurowanej i naszej dla 18+ (z jakimś bonusowym tematem gdzie słowo cycki będzie przedszkolem lub jakimiś bluzgami czy coś w ten deseń;).
  Polsat i filmy to już klasyk, lepiej tam nie oglądać. Oni to robią pewnie by się o tym gadało ale odnosi to odwrotny efekt od zamierzonego.
  Pozdrawiam ekipę.

  Ps1 Jak ktoś mówi piersi to mi się kurczak wizualizuje, albo cycki albo biust!

  • Ania Piechocka

   Okej, postaramy się przypilnować drzwi, ale w naszych piwnicznych warunkach to może nie być takie proste 🙂
   Ciekawa obserwacja odnośnie cenzurowania w Japonii, nie zwróciłam na to nigdy uwagi. Ale może mam za mało materiału porównawczego 😛
   Nie jestem pewna czy możemy taki odcinek wypuścić z przekleństwami. Kilka razy nam się zdarzyło przekląć w poprzednich odcinkach i znajomi nam powiedzieli, że tak nie można i musimy się pilnować. A tu nagle pojawia się zapotrzebowanie na bluzgi w odcinku. I co teraz mamy zrobić? 🙂
   Co do Polsatu, to ja wątpię, by oni robili takie akcje specjalnie. Zbyt duży szum to zbyt wiele do stracenia.
   Pozdrawiamy 😀