#05 – Kobiety i Technologia: Wibrator

tps05

Słodki Jezu, jaki seksistowski tytuł! Skandal! Nie, nie, nie, kochani! Skandalem jest brak RogeRa w odcinku. Wziął chorobowe, a pałeczkę prowadzącego (hehe) przejęła Ysia wraz z Anią. Jako gość specjalny pojawiła się u nas Julia, która w ciekawy sposób opowie wam o LARPach i LARPowaniu. Przygotujcie się na niespełna godzinę rozważań o kobietach w geek kulturze. W wielkim skrócie porozmawiamy o:
– jak to jest być geek kobietą
– Toruńskiej Cybermachinie i otwartych spotkaniach przy planszówkach stowarzyszenia Thorn.
– konwentach
– larpach
– odpowiemy na pytania naszych słuchaczy

Przydatne linki o których mówią nasze dziewczynki:

Kim jest geek? O pochodzeniu i miejscu geeka w popkulturze


[Julka tu wstaw to zdjęcie z larpu. OH FUCK! TO JUŻ WERSJA PRODUKCYJNA! Trudno… :]

Si jaaaaaa! [hir ja? si ja? hir ja?]

Pobierz w formacie mp3
Zobacz nas na facebooku!
Subskrybuj za pomocą tego RSSa!

tps

About the Author

RogeR

Nieprzytomny, brodaty, sepleniący informatyk. Legenda głosi, że dwa miesiące temu wykradł arcyważny artefakt z rąk Przedwiecznego Zakonu Wiewiórek. Niestety do dzisiaj nie wie, jak się nim posługiwać. Suchy jak Sahara, porywczy jak Niagara. Fan gier video oraz planszówek. Hejter Chińczyka i Monopolu (no chyba, że całodobowego). Jego ulubionym zajęciem jest masochistyczne granie w Dark Souls oraz DOTA 2. Lubi kino (kupił Unlimited), wino (przed koncertami) i pianino (w życiu nie zagrał na nim nic więcej, niż „Wlazł kotek na płotek”), a także spryskiwanie wodą uciekającego kota.

 • Kolejny odcinek, który bardzo dobrze mi się słuchało – nawet mimo to, że temat nie był dla mnie jakoś szczególnie fascynujący.
  Wygląda na to, że podcast ten zagości w moich słuchawkach na stałe.

  • Ania Piechocka

   Fajnie, że Ci się podoba i dzięki, że zostaniesz z nami dłużej 😀 Ja do Ciebie też zaglądam czasami, masz fajny pomysł na siebie 🙂

 • Jurek

  Kurde, gdyby Julka mówiła jeszcze „r” to byłoby już mega grubo (roger serio nagraj jej tę literkę) :3, a to , że ona studiuje, to nieprawda 😛
  Opis Izy o pół nagich dziewczynach przed komputerem działa na wyobraźnię. No na konwenty to rzeczywiście przyjeżdżaja różne osoby, ale na szczęście są małolaty. Zagrałbym sobie LARP… Andrzej zrób mi.
  Końcówkowy motyw mumzyczny a’la szparagi jest spoko :3
  A co do męskiej kiełbasy… może być jako dobry temat 🙂

  • Ania Piechocka

   Ej, ale my nie wiedzieliśmy, że tą samą muzyczkę mają szparagi 😛
   Jak będzie męski temat, to będziesz na pewno zaproszony^^ My sobie z Izą was z chęcią posłuchamy^^