#01 – Dziewiczy Rejs

tps01

Typowe Piwniczne Sprawy wypływają w swój dziewiczy rejs. Będzie to wesołe półtorej godziny z widokiem na wielką wyspę filmową, gdzie popatrzymy na takie produkcje 2015 roku, jak Gwiezdne Wojny, Mad Max, Spectre, Marsjanin i Kosogłos. Rzucimy też okiem na serialowe fiordy, a zwłaszcza na Galavanda. Popłyniemy na rafę grową i zerkniemy na drugą edycję planszówki Carcassonne. Miniemy wysepkę premier literackich z Szamańskim Bluesem Anety Jadowskiej na pierwszym planie, zahaczymy o boję konwentową, gdzie mowa będzie o bydgoskim Bykonie i na koniec zacumujemy w porcie bloopersów. Choroba morska nikomu nie grozi, mamy na to świetne lekarstwo w postaci mnóstwa (oby!) fajnego offtopu. Lodowce też nam niestraszne, chociaż przyznać się musimy, że jednorazowo mikrofon nam nawalił. Wsiadajcie jednak na pokład i w drogę!

Miłego!

Pobierz w formacie mp3
Zobacz nas na facebooku!
Subskrybuj za pomocą tego RSSa!

tps

About the Author

RogeR

Nieprzytomny, brodaty, sepleniący informatyk. Legenda głosi, że dwa miesiące temu wykradł arcyważny artefakt z rąk Przedwiecznego Zakonu Wiewiórek. Niestety do dzisiaj nie wie, jak się nim posługiwać. Suchy jak Sahara, porywczy jak Niagara. Fan gier video oraz planszówek. Hejter Chińczyka i Monopolu (no chyba, że całodobowego). Jego ulubionym zajęciem jest masochistyczne granie w Dark Souls oraz DOTA 2. Lubi kino (kupił Unlimited), wino (przed koncertami) i pianino (w życiu nie zagrał na nim nic więcej, niż „Wlazł kotek na płotek”), a także spryskiwanie wodą uciekającego kota.

 • Arek Hojnacki

  Mikrofon faktycznie szwankuje, ale mogę udzielić wielu przydatnych porad. Jestem w pewnym stopniu dźwiękowcem i ogarniam takie sprawy 🙂

  Materiał spoko, ale przydałby się wam ktoś nadzorujący merytoryczną część podkastu. Również się polecam.

  Pozdrawiam 🙂

  • Karol Falewicz

   Sprawy mikrofonowe naprawiliśmy już w drugim odcinku 🙂 mam nadzieję, że „merytorykę” też 🙂